Karta

Hitta alla spelplatser på karta.

Kaartin lasaretti
Lönnrotinkatu 37, 00180 Helsinki, Suomi

Den hemliga trädgården
tor 25.8.
16:30

Tempelplatsens kyrka
Lutherinkatu 3, Helsinki, Suomi

Helsingfors Diakonissanstalts kyrka
Alppikatu 2, Helsinki, Suomi

G Livelab
Pieni Roobertinkatu 16, Helsinki, Suomi

Gamla kyrkan
Lönnrotinkatu 6, Helsinki, Suomi

Helsingfors Konsthall
Nervanderinkatu 3, Helsinki, Suomi

Niki de Saint Phalle
lör 20.8. - sön 20.11.

Kulttuuritehdas Korjaamo
Kulttuuritehdas Korjaamo, Helsinki, Suomi

Korjaamo-teaterns Stage festival
ons 17.8. - sön 28.8.

Scandic Park Helsinki
Scandic Park Helsinki, Mannerheimintie, Helsinki, Suomi

Festspelsklubben
fre 19.8. - sön 04.9.

Centralgatan
Keskuskatu 4, 00101 Helsinki, Suomi

Fernando Rubio: Everything by my side
fre 19.8. - sön 21.8.

Maria sjukhus
Lapinlahdenkatu 16, Helsinki, Suomi

Neuromaani
lör 20.8. - sön 21.8.
19:00
ons 24.8. - lör 27.8.
19:00

Museet för nutidskonst Kiasma
Kiasma, Mannerheimplatsen, Helsinki, Suomi

Filosofins natt
fre 02.9.
19:00
Choi Jeong Hwa: Happy Together
fre 22.4. - sön 18.9.

Alexandersteatern
Aleksanterin teatteri, Albertinkatu, Helsinki, Suomi

Hellun hella
sön 21.8.
17:00

Senatstorget
Senaatintori, Helsinki, Suomi

Havets liv
fre 19.8. - sön 28.8.

Nationaloperan, Almisalen
Suomen Kansallisooppera, Helsinginkatu, Helsinki, Suomi

WHS: Cutting Edge
ons 31.8.
19:00
tor 01.9.
19:00
fre 02.9.
19:00

Medborgartorget
Kansalaistori, Helsinki, Suomi

Stadin Stage
tor 01.9. - lör 03.9.

Biograf Orion
Elokuvateatteri Orion, Eerikinkatu, Helsinki, Suomi

Lyckliga filmer i Orion
fre 19.8. - sön 04.9.

Sellosalen
Sellosali, Espoo, Suomi

Florian Boesch & Malcolm Martineau
tis 23.8.
19:00

Finlands Nationalteater, Stora scenen
Suomen Kansallisteatteri, Läntinen Teatterikuja, Helsinki, Suomi

Romeo Castellucci: Go Down, Moses
fre 19.8.
19:00
lör 20.8.
19:00

Finlands fotografiska museum
Suomen valokuvataiteen museo, Tallberginkatu, Helsinki, Suomi

Alec Soth: Gathered Leaves
tor 25.8. - fre 15.1.

Huvilatältet
Huvila-teltta, Eläintarhantie, Helsinki, Suomi

Teresa Salgueiro
tor 01.9.
19:00
Femstjärniga handlingar: Brunch konsert
sön 04.9.
13:00
Pyhimys
fre 26.8.
19:00
Orquesta Típica Fernández Fierro
ons 31.8.
19:00
Gasandji / Nomfusi
tis 30.8.
19:00
Mexrrissey
lör 20.8.
19:00
Mbongwana Star
sön 21.8.
19:00
LoveProge
sön 28.8.
19:00
Jimmy Webb
mån 22.8.
19:00
The James Hunter Six
fre 19.8.
19:00
Hector
mån 29.8.
19:00
Ernest Ranglin & Friends
lör 03.9.
19:00
Electroventure
tis 23.8.
19:00
Anoushka Shankar
ons 24.8.
19:00
Anderson East
tor 25.8.
19:00
Amorphis
lör 27.8.
19:00
Afro Celt Sound System
fre 02.9.
19:00

Musikhuset, konsertsalen
Musiikkitalo, Helsinki, Suomi

The Simón Bolívar Symphony Orchestra of Venezuela
fre 02.9.
19:00
Classical Trancelations in Concert
fre 26.8.
20:00
fre 26.8.
22:30
Skälmsk sommarnatt
fre 19.8.
19:00
Lang Lang, Hannu Lintu & RSO
tor 01.9.
19:00

Akun Tehdas, HEKU, MicroMedia, PunaMusta